SzyszUNIa

Integracyjna wioska edukacji domowej

Your Journey to a Fulfilling Life

SzyszUNIa to miejsce, gdzie dzieci są słyszane. Uczymy się, tworzymy projekty z poszanowaniem emocji i wartości. Dołącz do nas i odkrywaj świat!

SzyszUNIa

Personal Coaching

Integracyjna wioska edukacji domowej

SzyszUNIa to miejsce, gdzie dzieci są słyszane. Uczymy się, tworzymy projekty z poszanowaniem emocji i wartości. Dołącz do nas i odkrywaj świat!

SzyszUNIa – partner w rozwoju Twojego dziecka

Również z orzeczeniem o kształceniu specjalnym

Opieka i edukacja

Zaopiekujemy się Twoim dzieckiem w godzinach 8:30-14:00 (z możliwością wydłużenia o godziny świetlicowe)

Wsparcie psychologiczne i terapeutyczne

Zapewniamy całodzienną pomoc dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

Kameralne grupy

12-osobowe grupy, gwarantują, że Twoje dziecko zawsze będzie miało pełną uwagę i wsparcie z naszej strony

Podstawy programowe

Zapewniamy wsparcie w realizacji podstawy programowej, dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego dziecka

Praca projektowa

Promujemy kreatywność, twórczość i współpracę, umożliwiając dzieciom rozwijanie swoich pomysłów i wspólną eksplorację

Kontakt z naturą

Dzięki prywatnemu ogródkowi oraz bliskości urokliwego Parku Oliwskiego, dostępnego zaledwie 5 minuty spacerem

Trening Umiejętności Społecznych

Twoje dziecko zyska pewność siebie i umiejętności potrzebne do skutecznej interakcji z innymi

Zajęcia specjalistyczne

Organizujemy zajęcia takie jak: terapia pedagogiczna, psychologiczna, terapia ręki, arteterapie, elementy SI, dogoterapia

Ogłaszamy nabór na rok szkolny 2023/2024 oraz 2024/2025!

W roku szkolnym 2023/2024 tworzymy grupę terapeutyczną, dedykowaną dzieciom z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego oraz tym, które wymagają indywidualnego wsparcia według opinii rodziców.

W roku szkolnym 2024/2025 otwieramy dwie kameralne grupy integracyjne, z miejscami dla maksymalnie 12 dzieci, serdecznie zapraszając wszystkie chętne dzieci.

Jak to działa formalnie?

Unlock Your True Potential With Life Coaching Services

Formalnie dzieci są zapisane do wybranej przez Ciebie szkoły w ramach edukacji domowej. Jeżeli dopiero decydujesz się na ten typ nauczania, zapewnimy Ci pomoc w formalnościach (szczególnie w przypadku dzieci objętych kształceniem specjalnym). W tej szkole uczeń na koniec roku szkolnego podchodzi do egzaminu z podstawy programowej.

info-4
info-bg-2

Czesne na rok szkolny 2023/2024

Zajęcia w kształceniu specjalnym

Pobyt od poniedziałku do piątku (8:30-14:30)950 zł
Pobyt od poniedziałku do piątku (8:30-14:30) + świetlica (14:30-16:00)1150 zł

W cenie zawarte są wszystkie wyżej wymienione zajęcia, takie jak: nauka angielskiego, warsztaty, Trening Umiejętności Społecznych, zajęcia sportowe, opieka psychologiczna oraz zajęcia specjalistyczne związane z kształceniem specjalnym.

Dodatkowo, opcjonalnie, dostępne są płatne usługi wyżywienia (catering) oraz dodatkowe zajęcia, takie jak robotyka i majsterkowanie.

Pobyt jeden lub dwa dni w tygodniu (9:30-12:30)90 zł / h

Istnieje możliwość uczestniczenia w zajęciach grupowych raz lub dwa razy w tygodniu w godzinach od 9:30 do 12:30. Ta opcja skierowana jest do dzieci, które nie mogą uczestniczyć w naszym programie każdego dnia. Dzień i godziny obecności ustalamy indywidualnie.

Koszty zajęć kwalifikują się do rozliczenia z subwencji oświatowej jako zajęcia terapeutyczne.

Dlaczego warto uczyć się z nami?

Każde dziecko rozwija się w swoim i komfortowym dla niego tempie

Edukacja domowa stanowi efektywną alternatywę dla szkoły tradycyjnej, eliminując problem „uśredniania” poziomu wiedzy. W naszej placówce stosujemy indywidualne podejście do każdego ucznia, co pozwala na rozwijanie ich pasji oraz przekazywanie wiedzy w niekiedy niekonwencjonalny, ale fascynujący i efektywny sposób.

Kreatywność jest jedną z naszych ważniejszych zasad

Opcja nauki poza murami szkoły, którą proponujemy naszym podopiecznym daje możliwości do odkrywania świata i uczenia się w sposób bardzo naturalny, a zarazem i wyjątkowo efektywny. Zamiast tradycyjnej lekcji przyrody wybierzemy się na łąkę bądź do lasu, gdzie w autentyczny sposób poznamy tajemnice natury i otoczenia.

Nie mamy sprawdzianów, ocen cząstkowych, ławek i odpytywania przed tablicą

Uczymy się w miłej i przyjemnej atmosferze pozbawionej stresu i oceniania się nawzajem. Nie dążymy do narzucanego standardu, a prace naszych podopiecznych nie są oceniane, lecz doceniane i wspólnie analizowane, by móc ustalić dalsze cele i kierunki działania.

Zapewniamy kontakt z rówieśnikami oraz warunki dla bezpiecznej socjalizacji

Kameralna atmosfera, różnorodne środowisko i wykwalifikowany zespół terapeutów, psychologów i pedagogów pomagają dzieciom budować zdrowe relacje towarzyskie w bezpiecznym środowisku. Kształtujemy w nich otwartość, empatię oraz szacunek do innych i siebie.

Dbamy o to, by nasi podopieczni mieli systematyczny kontakt z naturą

Z przeprowadzonych badań wynika, że kontakt z naturą skutecznie obniża stres i wiążące się z nim napięcia, dlatego też tereny zielone naszej wioski i częstotliwość zajęć na powietrzu pozytywnie wpływają na ogólny rozwój dzieci, budowanie u nich poczucia bezpieczeństwa oraz na harmonijny rozwój zmysłów.

Znajdujemy się w dogodnej lokalizacji w Gdańsku Oliwie

Lokalizacja w Gdańsku Oliwie, w sąsiedztwie Parku Oliwskiego, to idealne miejsce na szkołę. Dzieci mają tu bliskość natury i dostęp do inspirującej przyrody. Dodatkowo, spokojne otoczenie sprzyja skupieniu i naukom, a wygodny dojazd ułatwia codzienne podróże do szkoły.